İlk Yardım Eğitimi

İlk yardım, olay merkezine sağlık ekipleri gelene kadar, yaralanan kişinin durumun kötüye gitmesini engellemek için eldeki imkanlarla yapılan ilaçsız uygulamanın tamamıdır.

İlk yardım eğitimi yasal düzenleme ile birlikte zorunlu eğitimler kapsamına girmiştir. Bu uygulamalar Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikası bulunan kişiler tarafından yapılmaktadır. Yönetmeliğe göre her iş yeri içerisinde tehlike sınıfına uygun şekilde bir ilkyardımcı bulundurulması gerekir.

Bakanlik Onayli Ilk Yardim Egitimi
Ilk Yardim Egitimi Fiyat
Ilk Yardim Egitimi Istanbul
Ilk Yardim Egitimi Nida Osgb
Ilk Yardim Egitimi Osgb
Ilk Yardim Egitimi Istanbul Kurumu

Bu oran;

Az tehlikeli işyerleri içerisinde 20 kişide bir,

Tehlikeli iş yerleri için 15 kişide bir,

Çok tehlikeli iş yerleri için 10 kişide bir olması gerekir.

Sertifikalı ilk yardım eğitim uygulamaları 16 saat olarak yer alıp hem uygulamalı hem teorik konular anlatılır. Eğitim programı tamamlanınca katılımcılar İl Sağlık müdürlüğü tarafından belirlenmiş sınav merkezleri içerisinde teorik ve pratik sınava tabii tutulmaktadır. Sınavlar için geçme notu 85 ve üzeri olarak açıklanmıştır. Sınavdan başarılı olanlar 3 yıl geçerli ilk yardımcı sertifikası ve kimliği elde etmektedir. Belge geçerlilik süresi olarak bilinen 3 yılın dolması sonrasında katılımcılar 8 saat süren güncelleme ilkyardım eğitimi alması gerekir.

İlk Yardım Eğitimi Veren Kurumlar

İlk yardım eğitimi veren kurumlar olarak bakanlık onaylı ilk yardım eğitimlerimiz devam etmektedir. Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de kazalar sonucu yaralıların %90’ından fazlasının olay yerinde müdahale yapılmadan hastaneye getirildiğini göstermektedir. Bununla beraber kazalarda yaşanan ölümlerin %10’u ilk beş dakika müdahale edilmemesi nedeniyle ortaya çıktığı belirlenmiştir. ilk 5 dakika içinde yapılacak olan etkili bir ilk yardım ile sizde hayat kurtarabilirsiniz.

Ilk Yardim Egitimi Hizmeti
Ilk Yardim Egitimi Ucretleri
Ilk Yardim Egitimi Veren Firmalar
Ilk Yardim Egitimi Veren Kurumlar
Ilk Yardim Egitimi Yasal Duzenleme
Ilk Yardim Egitimi

İlk Yardım Eğitimi İstanbul

İlk yardım eğitim uygulamalarını başarılı bir şekilde tamamlamış olan kursiyerler, sağlık bakanlığı onaylı ilk yardım sertifikası elde etmektedir. İlk yardım eğitimi İstanbul kurumu olarak sizlere bu eğitimi elde etmenizi sağlayacak ilk yardım sertifikası hizmetlerini verebiliyoruz. Kurumsal olarak firmalara destek olmaya devam ediyoruz. Bununla beraber bireysel katılımcılar ilk yardım eğitimlerini kurs merkezimiz içerisinde alabilmektedir. İlk yardım sertifikası geçerlilik süreleri ise üç olarak yer alıp, sürenin dolmasına az bir zaman kala merkezimize gelerek ilk yardım sertifikası güncelleme eğitimini kolayca alabilirsiniz. İlk yardım sertifikaları güncelleme eğitim süreleri eğitimin yüzde ellisi kadardır.

ilk yardim egitimi fiyatlari

İlk Yardım Eğitimi Fiyatları

İlk yardım eğitimi fiyatları konusunda sizde bilgi almak için adresimizi ziyaret edebilirsiniz. 2019 yılı itibari ile merkezimiz, düzenli periyodik olarak eğitim programı düzenlemektedir. İlkyardım eğitimi veren kurumlar arasında sınav uygulamalarında yüksek bir başarı oranımız yer almaktadır.

İlk yardım kurslarımız,  İstanbul’un her noktasından öğrenci beklemektedir. Bugün binlerce kişiye ilkyardım eğitimi vermeyi başardık. İlk yardım eğitimleri ile kendiniz, yakınlarımız ya da işletme çalışanları için hayat kurtarıcı müdahaleleri kolayca öğrenebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde acil durumlarda doğru ve bilinçli müdahaleler yaparak sizde insanlara yardımcı olabilirsiniz. Sağlık Bakanlığından yetkilendirilmiş ilkyardım eğitim merkezimiz içerisinde 16 saatlik Temel İlkyardım Kurslarına katılarak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açılacak olan uygulamalı ilkyardım sınavlarına girebilir ve ilkyardım sertifikasını elde edebilirsiniz İlkyardım sertifikaları 3 yıl geçerli olabilmektedir. Belge süresi dolaya başlayan kursiyerler ilkyardım eğitim merkezimiz içerisinde düzenlenen sekiz saatlik İlkyardım yenileme eğitimlerine katılabilmekte ve sınav şartı aranmaksızın mevcut belgelerini tekrardan geri alabilmektedir. Yenileme eğitiminden sonra sahip olduğunuz belgeleriniz üç yıl daha geçerliğini korumaktadır. Kurs hakkında tüm detayları öğrenmek için hemen bizleri arayabilirsiniz. Bu platform üzerinden ilk yardım konusunda merak ettiğiniz tüm sorulara alanında uzman personelimiz tarafından cevap verebiliyor. Sizde ilk yardım eğitimi konusunda detayları sitemizde bulabilirsiniz.

Güncel Haberler

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.