Periyodik Kontroller | Muayene

Periyodik kontroller İSG tüm iş yerlerinde rutin olarak süreklilik arz eden bir kontroldür. Bu kontrolün amacı her zaman iş yerinde ki güvenliği sağlamak ve olası kusurları en kısa süre içerisinde sona erdirmektir.

Tüm işlemler daha çok makinalı üretimin gerçekleştiği yerler de kullanılmakta ve bu şekilde en iyi kontrollerin gerçekleşmesi de sağlanmaktadır. İyi ve detaylı bir sonucun ortaya çıkması ve olası iş kazalarının en kısa sürede engellenebilmesi adına mutlaka bu rutin kontroller gerçekleştirilmektedir. Bu işlemleri işinde en iyiler gerçekleştirmekte ve bu hali ile daha etkili bir sonucun ortaya çıkması kaçınılmaz hale gelebilmektedir. Bu nedenle kaliteli bir sonuç için sizlerin de tüm bunları tercih etmeniz gerekecektir.

Periyodik Kontrol Nedir
Periyodik Kontrol Uzmani
Periyodik Kontroller 2019
Periyodik Kontroller Anadolu Yakasi
Periyodik Kontroller Fiyat
Periyodik Kontroller Istanbul 2019

Periyodik Kontroller Nasıl Yapılır?

Güvenli bir şekilde işlemlerin gerçekleşebilmesi adına periyodik kontroller nasıl yapılır sorusu oldukça önemlidir. Bu tür işlemler genel olarak makinalı üretiminin yapıldığı yerlerde gerçekleşmektedir. Nam sırasında kişinin makinalı üretimde hangi aşamada çalıştığı ne işle uğraştı ya da bu konuda yetkili olup olmadığına dair en ince ayrıntıya kadar genel olarak bütün sorular sorulmaktadır. Bu şekilde bir rapor hazırlanıp daireye teslim edilmekte ve daire gerekli olan tüm araştırmaları yaparak bilgilerin doğruluğundan emin olana kadar işlemlerine devam etmektedir. Bu şekilde eğer doğruluğundan emin olur ise işlemlere tüm hızıyla devam edip yanlış oldu ise de  gerekli işlemleri gerçekleştiren kişilerin işlerine en kısa sürede son verilerek 3 yıl süreyle iş akdine son verilmektedir.

Periyodik Kontroller Istanbul
Periyodik Kontroller Nasil Yapilir
Periyodik Kontrolleri Kimler Yapabilir
Periyodik Kontrolleri Yapmaya Yetkili Kisiler Kimlerdir
Periyodik Muayene Hizmetleri
Periyodik Muayene

Periyodik Kontrolleri Yapmaya Yetkili Kişiler Kimlerdir?

Rutin olarak gerçekleşen hizmetlerin kimler tarafından yapıldığı en önemli noktadır. Periyodik kontrolleri yapmaya yetkili kişiler kimlerdir şeklinde aklınızda bir soru var ise bu sorunun cevabı kısa süre içerisinde bu alanda bilgili teknisyenler tarafından gerçekleştirilmektedir. Kısa süre içerisinde bu şekilde etkili bir sonucu erişilmesi hedeflenmektedir. Bu kişiler yetkili servis derece tüm gerekli bilgileri edinerek tüm gerekli kontrolleri yapmaya ve herhangi bir eksikliğin oluştuğunu gördükleri anda bu konuda gerekli bilgilendirmeleri yapılarak en kısa süre içerisinde bunun sona ermesi ile görevlendirilmektedirler.

Hızlı ve etkili bir sonuca ulaşmak ve her zaman iş sağlığı ve güvenliği konusunda gerekli önlemlerin alınabilmesi adına çıkarılan kanun tüm bireylerin iş sürecinde güvenli bir şekilde hizmet vermelerini sağlamaktadır. Daima güvenlik noktasındaki hizmetler için çalışmaları gösteren Bu kişiler teknik konuda yeterli bilgiye sahip olmalı ve donanımlı bilgi sayesinde de iyi bir sonucu erişilmesini ortam hazırlanmalıdır.

periyodik muayene nerede yapilir

Periyodik Kontrolleri Kimler Yapabilir?

İyi bir sonuca erişmek bir kısa bir süre içerisinde tüm kontrollerin gerçekleşmesine sağlayabilmek adına makinalı işlemler için gerekli kontrollerin doğru bir biçimde yapılması oldukça önemlidir. Bu konuda gerekli kontrolleri yapacak olan kişilerin mutlaka alanında uzman kişilerin olması gerekmektedir. Makineli hizmetlerin gerçekleşebilmesi azından mutlaka mühendis ya da makinalı hizmette görev yapan ve iyi bir konuma sahip olan kişiler tarafından kontrollerin yapılması oldukça önemlidir.

Herkesin daima bu kontrolleri rutin olarak gerçekleştirmesi gerekmektedir. Basınçlı ya da kazanlı makinalı üretim sürecinde hizmetleri verecek kişilerin mühendis ya da bu alana yakın bir şekilde hizmet veren kişilerin olması oldukça önemlidir. Yönetmeliklerce bu tür kişilerin ne tür özelliklere sahip olması gerektiği ve kişilerin tüm kontrol sürecinde nelere özen göstermesi gerektiği net bir biçimde ifade edilmektedir. Periyodik kontrolleri kimler yapabilir bu şekilde çok daha net bir biçimde yardımcı olmakta ve alanında uzman kişilerin gerçekleştirileceği sonuçlar sayesinde güvenli ortam sağlanacaktır.

Güncel Haberler

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.